Zemin Kauçuk Levha

Zemin Kauçuk Levha

Zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır.

Zemin ses izolasyonu malzemesi olarak kullanılan kauçuk malzeme titreşim ve vibrasyon için oldukça etkilidir. Şap altı, parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

İnşaat sektörü, tekstil sektörü, otomotiv sektörü, gemilerde, binalarda, iş yerlerinde, basketbol sahaları, voleybol sahaları, atletizm pistleri, çok amaçlı spor salonları, açık yada kapalı spor sahaları, tenis kortları, yürüyüş yolları gibi ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır.

Kauçuk Levha,ses yalıtım malzemesi yüksek esnekliği ve dayanımı sayesinde büyük borular kanallar ve tanklar gibi geniş yüzeyli endüstriyel ekipmanların yalıtımında kolaylıkla uygulanabilir.Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.Suyla temizliği yapılabilmektedir.Esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür.

Kauçuk levha ses ve ısı yalıtım levhaları hem çeşitli kalınlıklarda hem de dikdörtgen kesitli havalandırma kanallarının flanşları arasındaki mesafelere göre üretilmektedir. Böylece dikdörtgen kesitli kanallarda fire oranını düşürür. Yuvarlak kesitli kanallarda ise bant kullanımını azaltarak toplam maliyetten tasarruf sağlar.

Zemin Ses Yalıtımı Uygulamaları :

Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır.Katlar arası ses yalıtımı, ortam seslerinin ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşanılan mekandaki topuk sesini kesmeyi hedefler.Bunun için şap altında ya da döşeme altında bir ses yalıtım malzemesi kullanmak gerekir. Bu tip malzemelerin aynı anda hem darbe hem de ortam sesi yalıtımı yapması arzu edilir.

Sadece ortam seslerini yalıtmak isteniyorsa taş yünü gibi lifli, açık hücreli ürünler, hem darbe seslerini hem de ortam seslerini yalıtmak isteniyorsa yoğunlaştırılmış kauçuk ya da mantar bazlı ürünler kullanılır.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ