Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Yüzeyi Piramit Şeklinde Olan Akustik Düzenleme ve Yanmaz Ses Yalıtımı Süngeridir. 50 – 90 yoğunluk arası üretimde 40, 50 ve 70 mm kalınlıklarda üretilebilen çok sık kullanılan akustik sünger çeşididir.

Piramit yüzey formlu şeklinde üretilmiş ses emici akustik ses yalıtım süngeridir. Yüksek ses yutum katsayısı sayesinde yüksek frekanslı sesleri yutabilir. İyi bir yapıştırma ve uzun ömürlü uygulama için akustik sünger yapıştırıcısı olan solüsyonu önermekteyiz.

Piramit sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir.

Kullanım alanları olarak; Müzik odası ses yalıtımı, Stüdyo odası ses yalıtımı, Reji odası ses yalıtımı, Konferans salonu ses yalıtımı, Toplantı odası ses yalıtımı, Sinema  salonu ses yalıtımı, Tiyatro odası ses yalıtımı, Home sinema ses yalıtımı gibi alanlarda akustik piramit sünger kullanılmaktadır.

Piramit Akustik Ses Yalıtım süngeri yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Akustik Sünger çok iyi ses emici üründür. Amaç ortamdaki akustiği düzenlemenin yanında ses yalıtımı da sağlamaktır. Kullanılan malzeme kalitesi ve doğru ürün seçimi verim almak adına çok önemlidir.

Akustik düzenlemeler ve akustik ses problemlerini gidermede kullanılır. Tek başına güçlü bir ses yalıtımı sağlamaz, yeterli düzeyde yalıtım sağlamak için epdm bariyerli modelleri veya süngerpan ile uygulanabilir.

Akustik Piramit Sünger Nasıl Uygulanır?

Akustik Piramit Süngerler uygulamaları kolay ses yalıtım süngerleridir. Öncelikle özel yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcımızı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.

Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizde bulunan akustik süngeri yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel br ürün olduğu için hem çabuk hemde uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır.Kuruma süresi 10 – 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın.Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın.

Yapıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ayrıca çok fazla bu ortamda bulunmamak gerekiyor. Yapıştırıcı zarar verebilir. Yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için civarında sigara içmek ateş yakmak gibi eğilimlerde bulunulmamalı. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Uygulama bittikten sonra ortamı iyice havalandırdıktan bir süre sonra yapıştırıcı kokusu kaybolacaktır.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ