Celenit Heraklite Ahşap Yünü

Celenit Heraklite Ahşap Yünü Panel

Heraklite, kavak ağacından imal edilen uzun, ince ahşap yünlerinin (odun talaşı), bağlayıcı görevi gören çimento ile karıştırılıp, kalıplara dökülmesi ve preslenmesiyle elde edilen yalıtım levhalarıdır.

Sinema, tiyatro, alışveriş merkezi, restoran, spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu gibi insanların toplu olarak bulunduğu mekanların yanısıra film ve ses stüdyoları ile konutlarda ses ile ilgili hassasiyet gerektiren her durumda kullanılması hem ses performansı hem de görsel olarak son derece iyi neticeler vermektedir.

Heraklith’in ileri teknoloji ürünü olan ahşap yünü, daha kalın sıva uygulamaya olanak verir. Böylelikle, dış duvarları darbeye karşı dayanıklı hale getirir.Yapılarda ısıl konfor sağlar. Yapıların içerisindeki sıcaklığı uzun süre koruduğu için, rahatsız edici hava akımlarına engel olur. Kışın sıcak, yazın serin ortam sağlar.Duvarlarda sıcaklık değişimini önlediği için, termik hareketlerden kaynaklanan çatlakların oluşmasını engeller. Yoğuşmayı önler, yapının nefes alıp vermesini sağlar.

Nem, küf ve mantar oluşmasını engeller.İnşaat maliyetlerini düşürür. Duvar malzemeleri ve ısıtma tesisatına daha az yatırım yapılmasını sağlar. Ayrıca bir dış sıva ve boyaya gerek kalmaz.Tüm malzemeler, Heraklith’in yüksek teknoloji ürünleri olduklarından, kaliteli ve güvenilirdir.Tüm bu nedenlerle, yaşam kalitenizi yükseltir.

Heraklite Ahşapyünü Levha Teknik Özellikler

Akustik: Heraklith ahşap yünü levhaların açık yüzey yapısı, üstün akustik özellikler sağlar.
Dayanıklı: Ahşap yünü yüzeyinin yüksek darbe dayanımı, herhangi bir fiziksel darbeye karşı optimum koruma sağlar.
Çevre Dostu: Heraklith ahşap yünü levhalarda sadece PEFC (Orman Sertifikasyonu Onaylama Programı) sertifikalı ahşap kullanılır.
Yangın Güvenli: Heraklith ahşap yünü levhalar, ısı kalkanı görevi görerek yapıyı yangın esnasında korurlar. Heraklith, çok katmanlı levhalarla sınırlı yanıcı ya da yanmaz (A2 sınıfı) levhalar sunmaktadır.
Termal: Heraklith ahşap yünü levhaları, taşyünü ile kombine edilerek, yaşam ve çalışma alanlarında mükemmel termal yalıtım sağlar.

CE, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004,
DIN EN ISO 50001:2011, Institut Bauen und Umwelt e. V.
EPD Certificate, PEFC ST 2002:2010

 

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ