Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik düzenelemelerde uygulanan ses emici ve ses yutucu süngerlerdir. Piyasada en çok bilinen ve şekli itibariyle beğeni kazanan yumurta kutusu tipinde akustik ses yutumu sağlayan yanmaz süngerdir. 30 mm ‘den 50 mm’ e kadar üretimi yapılmaktadır. Çift taraflı bant olan modelleri mevcuttur.

Yumurta kutusu şeklinde form yüzeyi üretilmiş ses emici akustik ses yalıtım süngeridir. Yüksek ses yutum katsayısı sayesinde yüksek frekanslı sesleri yutabilir. İyi bir yapıştırma ve uzun ömürlü uygulama için akustik sünger yapıştırıcısı olan solüsyonu önermekteyiz.

Akustik Yumurta (viyol) desenli yanmaz süngerlerin farklı yoğunluk ve kalınlıkları mevcuttur. 30 cm, 40 cm, 50 cm kalınlıklarda üretilen süngerin 50 DNS, 70 DNS ve 90 DNS yoğunlukları mevcuttur.

Yanmaz I. sınıf Kalite Akustik Üründür. Kendiliğinden Yapıştırıcılı Modelleri Mevcuttur. 50 / 60 dansite Yoğunluktadır. Koku Yapmaz, Alev Damlacıkları Oluşturmaz ve Kolay Yıpranmaz. 1 m2′ lik Levha Şeklinde Paketinde 10 Adet Bulunmaktadır. Stüdyo ve Ses Kayıt Odalarında, Müzik ve Enstrüman Odalarında, Reji Odalarında ve Ev Sinema Odasında kullanılabilmektedir.

Polietilen maddeden üretilen yumurta sünger yanmaz maddedir ve ses yalıtımında etkili bir sünger çeşitidir.Çok kullanılan ve sık tercih edilen bir üründür.Yüksek ses izolasyonu sayesinde bir çok alanda kullanılır.Malzemesi ve şekli ile ses yalıtımında etkili bir süngerdir.Uzun vadede kirlenmemektedir.Renk seçeneği çok geniştir.Ateş yada ısıya maruz kaldığında yanmaz.Esnektir, kolay uygulanır ve geniş kullanım alanına sahiptir.Üretim ana maddesi polietilen maddesidir.

Akustik Yumurta Sünger Nasıl Uygulanır?

Yanmaz Yumurta Sünger genel olarak akustik düzenlemelerde Stüdyo Odası Ses Yalıtımı, Müzik Odası Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Ses Yalıtımı gibi akustik projelerde uygulanabilmektedirler.

Akustik Yumurta Süngerin bariyerli olan modeli ile makine ve mekanik alanlarda ; jeneratör dairesi ses izolasyonu, makine dairesi izolasyonu, asansör dairesi ses izolasyonu, hidrafor dairesi ses izolasyonu gibi yüksek ses tempolarının olduğu alanlarda kullanılabilmektedirler.

Yumurta sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan polüretan köpükten imal edilen sünger tipidir.

Yumurta Akustik Ses Yalıtım süngeri yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Akustik düzenlemeler ve akustik ses problemlerini gidermede kullanılır. Tek başına güçlü bir ses yalıtımı sağlamaz, yeterli düzeyde yalıtım sağlamak için epdm bariyerli modelleri veya süngerpan ile ugulanabilir.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ