Vibrasyon Alıcı Takoz

Vibrasyon Alıcı Takoz

Vibrasyon alıcı takoz gürültülü çalışan makinelerin altına kullanılan bir malzemedir. Makinelerin titreşim yada darbe nedeniyle çıkardığı gürültülerin en aza indirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Genelde fabrikalardaki manikelerde kullanılmaktadır. Makinelerin altına konularak titreşimin engellenmesi sağlanmaktadır. Makinelerin gürültüsünden çevredeki insanlar rahatsız olabilirler. Bu gürültülerin en aza indirilebilmesi için makinelerin altına vibrasyon alıcı takoz konulmaktadır. Kullanılacak takozun kauçuğunun kalınlığı ve yoğunluğu ne kadar yüksek olursa titreşimlerin engellenmeside o kadar yüksek olur.

Zemine sürten titreşim ve darbe kaynaklı makine seslerin engellenmesi için sert ve darbeyi yumuşatarak ses ısı enerjisine dönüştüren vibrasyon alıcı kauçuk takozlar kullanılır. Kauçuk takozlarının yoğunluğu ve yüksekliğinin yüksekliği ses yutumu ve yalıtım performansını belirlemektedir.

Günümüzde özellikle fabrikasyon olan yerlerde gürültü problemleri çok sık şikayet unsuru olmaktadır. Fabrika içlerinde veya makine dairelerinde bu gürültünün en aza indirilerek minimize edilmesi için zemin ses yalıtım malzemesi olan kauçuk ham maddeli ürünler kullanılmaktadır.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ