Üst Kattan Gelen Sesleri Nasıl Engellerim ?

Üst Kattan Gelen Sesleri Nasıl Engellerim ?

Ses yalıtımı ve izolasyon uygulamalarında çoğunlukla gelen şikayetlerden biriside tavandan gelen seslerdir. Bunun için yapılması gereken üst katın zeminine ses yalıtımı yapmak. Bulunduğunuz bölgenin tavanında yaptıracağınız ses yalıtım uygulaması sadece sizden yukarıya giden seslerin engellenmesi için yeterli olacaktır.

Başka bir çözümü yok mu üst katta oturanlarla bu konuda anlaşamıyorum ? Maalesef yok. Çünkü ses kaynağından çözüm sağlanmalıdır. Siz ne kadar tavanda ses yalıtımı yaptırsanız da üst katta oluşan darbe, ayak veya gürültülü sesler kolan ve duvarlardan aşağıya gelecektir.

Üst katın zemininde yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım süngeri olan süngerpan, kauçuk levha veya bariyer kullanabilirsiniz. Etkili ses yalıtım uygulaması istiyorsanız bu üç malzemeyi beraber kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü kauçuk levha titreşimli sesleri engellemek için kullanılır ve diğer malzemeler ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında etki sağlayan ses kesici malzemelerdir.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ