Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent yüzey foruma sahip açık gözenekli yanmaz özellikte akustik ses yalıtım süngeridir. Fiyatları uygun olduğundan dolayı tercih sebebidir. En ince modeli 30 mm kalınlıktadır. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.Yüzeyi labirent formlu şekilde üretilmiş ses emici akustik ses yalıtım süngeridir. Yüksek ses yutum katsayısı sayesinde yüksek frekanslı sesleri yutabilir. İyi bir yapıştırma ve uzun ömürlü uygulama için akustik sünger yapıştırıcısı olan solüsyonu önermekteyiz.

Labirent sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir.  Labirent Akustik Ses Yalıtım süngeri yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar. Kullanıldığı ortamlarda doğru uygulandığında eko, yankılanma ve gürültüyü engeller.Akustik düzenlemeler ve akustik ses problemlerini gidermede kullanılır. Tek başına güçlü bir ses yalıtımı sağlamaz yeterli düzeyde yalıtım sağlamak için bariyerli modelleri veya süngerpan ile uygulanmaktadır.

Stüdyo ve Ses Kayıt Odalarında, Müzik ve Enstrüman Odalarında, Reji Odalarında,  Ev Sinema Odasında,Sinema Salonu Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı gibi ortamlarda akustik çözüm sunmaktadırlar. Ayrıca Labirent Süngerin bariyerli modeli ile birlikte ses kesintisi ve akustik düzenleme sağlanmaktadır.Labirent şeklinde sesi emerek ses izolasyonu sağlar.Yanmaz süngerler sınıfına girer.Yüksek ses olan yerlerde kullanılır ve bariyerlerle takviye edilirse daha yüksek performans sağlar.Yanyana konulduğunda ek yerleri belli olmaz.

Akustik Labirent Sünger Nasıl Uygulanır?

Akustik Labirent Süngerler uygulamaları kolay ses yalıtım süngerleridir. Öncelikle özel yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcıyı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizde bulunan akustik süngeri yapıştırıcı, sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel bir ürün olduğu için hem çabuk hemde uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır.Kuruma süresi 10 – 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın.Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın.

Temizliğe ihtiyaç duymaz.Renk seçeneği çoktur.Ateşe maruz kaldığında erimez, yanmaz.Uygulama alanı geniştir.Poliüretan ana maddesinden üretilmektedir.Labirent Süngerlerin farklı yoğunluk ve kalınlıklarında ürün satışı vardır. Yanmazlık özelliğine sahip süngerler istenilen alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kendinden yapışkanlı modeli olduğundan ayrıca kolaylık sağlanmaktadır. Yoğun ses temposunun olduğu alanlarda kullanılmak isteniyorsa epdm kauçuk ses bariyeri dedğimiz malzemeyle birlikte kullanılması tercih edilmektedir. Temizlik açısından gayet kullanışlı olan süngerlerde renk seçeneği mevcuttur.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ