Ofis Akustik Ses Yalıtımı

Ofis Akustik Düzenleme

Gürültünün dikkat dağıtması nedeniyle iş sağlığı ve psikolojisini etkilediği bilinmektedir. İşini kaliteli bir şekilde yapmak isteyen kişilerin iş alanlarında uygun ortamın sağlanması önemli olacaktır.Bu tür durumlara sık rastlanan mekanlardan biriside ofislerdir. Ofis ses yalıtımı yaparak istenmeyen gürültünün dışarıda kalması sağlanabilir.Bu tür mekanlarda kullanılacak olan malzemeler profesyonel ekipler tarafınca kararlaştırılmalıdır.Ortamda kullanılacak olan ses yalıtım malzemesi oldukça önemlidir.

Genellikle ofislerde kullanılan akustik süngerler, kumaş kaplı ahşap paneller, yüzer tavan panelleri, masa seperatörleri, akustik paravanlar tercih edilmektedir.Koku yapmayan, nem ve küf gibi fiziksel, kimyasal değişimler göstermeyen ses yalıtım malzemeleri sesi emerek ortamda oluşabilecek gürültü kirliliğinin, oluşabilecek yankı, eko, çınlama gibi ses olaylarının önüne geçerek ortamı istenmeyen seslerden arındırmaktadır.

Ses yalıtımının yanı sıra ortamda uygulanan ses yalıtım malzemelerinin dekoratif güzelliği ortama görsel bir hava katacaktır.İhtiyaç duyulan alana göre kullanılacak olan malzeme seçilerek kaliteli ses ortamları yaratılabilir. Böylece ofis ortamında konsantrasyonu bozacak gürültü etmeni ortadan kalkacaktır.

Çalışma alanlarında içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye ses giriş ve çıkışları, içeride oluşabilecek gürültü ofis ses yalıtımı sayesinde mümkün olmayacaktır.Bu sayede çalışanlar istenilen performansı sağlayacaktır.Gürültü nedeniyle oluşacak karmaşayı geride bırakmak için ses yalıtımı oldukça önemli bir uygulamadır.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ