Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir ?

Ses Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

Ses yalıtımı yaparken kullanılan malzemeler türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ses yalıtımı yapılarak rahatsız edici gürültüler azaltılabilir ancak tamamen engellenemez. Sesin zararlarını en aza indirmek için ses yalıtım malzemeleri arasında yüksek sesleri azaltmak için ses yalıtım süngerleri kullanılır. Duvarlarınızda kullanımını tek başına tercih ettiğiniz akustik süngerler, ev içerisinde yankı oluşumunu engellemektedir. Akustik süngerlerin rengi siyah olmakla beraber, ISO ve TSE kaliteleri ile yanmayan özellikte olan sertifikalara sahiptir.

Bir başka ses yalıtım malzeme grubu da akustik panellerdir. Farklı model ve renkleri bulunması sayesinde her alanda kullanılabilir hale getirilmektedir. Kumaş panellerde yapıştırıcı ile yapıştırılabilir ancak bazı modellerini uygulayabilmek için özel aparatlar gerekmektedir.

Zeminde ses yalıtım uygulaması yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler mantar şiltesi, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha ve kauçuk tabanlı akustik halıdır. Levha ve şiltelerde farklı kalınlık olması sayesinde her uygulamada kullanılabilir hale getirilmektedir. Akustik halı ofis, toplantı odası vb. her yerde kullanılabilen farklı renklere sahip ses yalıtım malzemesidir. Darbe ve titreşimli sesleri kesebilmesi alt kısmına lamine edilmiş kauçuk sayesindedir.

Sesin yüksek ölçüde kesebilmek için en iyi malzemeler bariyerli ses yalıtım süngerleri, ağır epdm bariyer ve rebonded bondex süngerpandır. Bu malzemeler kullanılarak yapılan ses yalıtımında büyük ölçüde ses kesimi sağlandığı gözlemlenmektedir. Ancak sadece bariyerli akustik süngerler görünür yüzeyde kalabilir. Diğer malzemeler akustik görünüm açısından düşük seviyededir ve bondex süngerpan açıkta kaldığından sararma yapabilmektedir. Tavanda, zeminde ve duvarda kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapılabilmesi için kaliteli ses yalıtım malzemesi olan yapıştırıcılar kullanılmalıdır. Aksi takdirde malzeme zarar görebilir ve düşme yapabilir.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ