Mantarlı Kauçuk

Mantarlı Kauçuk

Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Zeminlerden gelen titreşim,darbe ve vibrasyon kaynaklı sesleri engellemek adına parke ve şap altında kullanılan veya zemine serile bilen kauçuk zemin ses yalıtım malzemesidir. Kauçuk ürünlerimiz sadece ses yalıtımı yapmakla kalmaz, uygulandığı andan itibaren ısı kaybını önleyerek ısınma giderlerinde de tasarruf yaptırır.

Örnek verecek olursak alt katınıza giden topuklu ayakkabı sesi darbeli seslere örnektir ve kauçuk malzeme kullanılarak engellenebilen ses türüdür. İnşaat ve gemi sektörleri, otomotiv, çimento, plastik, tekstil ve tüm makine sanayii için kullanılabilir.

Atletizm Pistleri, Tenis Kortları, Basketbol Sahaları, Voleybol Sahaları, Yürüyüş Yolları, Çok Amaçlı Spor Sahaları, Açık veya Kapalı Spor Sahaları, Isı ve Ses izolasyonu için kullanılmaktadırlar. Kauçuk Levha zeminlerden gelen sesleri engellemek için parke ve şap altında kullanılan ses yalıtım malzemesidir.

Zemin Yalıtım Uygulamalarımızda titreşimli ses kesici malzeme olarak kullanılmakla beraber süngerpan ile birlikte kullanılması ekstra yalıtım performansı sağlamaktadır.

Mantarlı Kauçuk Levha Fiziksel ve Mekanik Özellikleri

Görünüm: Mantarlı – Siyah levha
Sertlik : 75 Shore A
Ebatlar : 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm
Kalınlık : 3 mm – 100 mm
Yoğunluk : 100 – 110 gr / cm3
Çekme Mukav. : 5,2 kg / cm2
Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk
%50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90
ÜRÜN FİYAT LİSTESİ