Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı; Mekanik gürültülü makinelerden olan jeneratörlerin bulunduğu jeneratör odaları ve makine dairelerinde ses yalıtımı, titreşen cisimlerin meydana getirdiği basınç değişimleri nedeniyle sesin doğuşu ve yayılması ile kendini farkettirir.

Yoğun ses temposunun olduğu bu ortamlarda sesi yüksek ölçüde kesebilmek için teknik çalışma yapılması gerekmektedir. Jeneratör odası gibi yoğun titreşim ve gürültülü bir ortamda genellikle yanmaz akustik bariyerli süngerler kullanılır. Bu ses yalıtım süngeri ile ses dalgalarını düzene sokacak ve ortamdaki basınç değişimini sağlayabileceksiniz.

Titreşen cisimlerin elastik ortamda oluşturduğu basınç değişimlerine kulağın verdiği tepkilere sesin doğuşu ve yayılması ortamdaki parçacıkların titreşim ve bu titreşimlerin komsu parçacıklarla iletilmesiyle oluşur.

Jeneratör odası ve kabinlerdeki ses izolasyon malzemelerinin tamamen yanmaz olması gerekmektedir. Akustik Ses Yalıtım Süngerleri yanmaz küflenmez I. sınıf kalite belgeli ses yalıtım malzemelerindendir. Jeneratör odaları ses yalıtımında genellikle piramit sünger gibi akustik yanmaz süngerler kullanılır. Bunların dışında zeminde oluşan titreşimli seslerin önüne geçilebilmek için kauçuk ve mantar esaslı zemin ses yalıtım malzemeleri ile uygulamaya destek verilmektedir.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ