Epdm Ağır Ses Yalıtım Bariyeri

Epdm Ağır Ses Yalıtım Bariyeri

Epdm Bariyer, Yapı kaynaklı darbe ve ya bir titreşim kaynaklı yayılan gürültüyü engellemek için kullanılan, yüksek performans sağlayan ses yalıtım malzemesidir.

Titreşim veya darbe nedeniyle yayılan gürültüyü önlemek için kullanılır. Epdm ses bariyeri yüksek performans sağlayan akustik ses yalıtım malzemesidir. İnşaat sektöründe sık bir şekilde zemin ve duvar yalıtımında kullanılır.

Makine odaları, jeneratör odaları, asansör daireleri ayrıca zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında vb. mekanlarda gürültünün önlenmesi gereken yerlerde kullanılır.

Ayrıca otomativ sektöründe de sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. İki ses yalıtım süngeri arasında veya tek başına uygulanabilir. İnşaat sektöründe zemin ve duvar yalıtımında kullanılarak etikili ses kesintisi sağlanılabilmektedir.Kullanılan süngerlerin yoğunluğu ve kalınlığına göre fiyatlandırılırlar. Ses kesici süngerler ve akustik süngerler ile birlikte uygulandığı zaman çok güçlü sesleri keser ve yüksek performans gösterirler.

Epdm Kurşun Bariyer Uygulama Şekli

Otomotiv sektöründe de sık bir şekilde kullanılırlar ve inşaat sektöründe duvar yalıtımı yada zemin yalıtımında sık bir şekilde kullanılır. Ses yalıtım süngerleri ile birlikte uygulanırlar. Tek başına duvara solid yapıştırıcı ile ya da ses yalıtım izolasyon süngerleri arasında veya iki akustik arasında kullanılırlar.Epdm Ses Bariyeri ses yalıtım süngerleri ile birlikte lamine edilmiş bir şekilde uygulanmaktadır. Kullanım alanları ses yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılmaktadır.

Yüksek dayanıklılık performans sayesinde titreşim kaynaklı alanlarda kullanılmaktadır.Kauçuk Epidyem ağır bariyer, bir ses bariyeri olup yüksek dansiteli elastomerlerin (EPDM ve EVA) ile mineral dolgunun karıştırılması ile üretilmiştir. Kauçuk Epidyem; esnek, takviyesiz ve esnek yapıdadır.Böylelikle bir noktadan diğer noktaya hareket eden gürültü enerjisinin önünde bariyer (engel) oluşturur.

ÜRÜN FİYAT LİSTESİ